מי אנחנו

ד.ב. בית ספר לטניס הוקם בשנת 1980 ע"י מאמן הטניס דני ביאלר, שחקן טניס מוביל בשנות השבעים שהשתייך לסגל נבחרת הנוער של ישראל.  עם השנים הלך ביה"ס והתפתח, והצטרפו אליו מדריכים נוספים. כיום פועלים בבית הספר כ-16 מדריכים, ודני ביאלר משמש כמאמן הראשי.

בית הספר כולל 7 מועדונים ברחבי הארץ:  בריזה חולון, מרכז ספורט בגין חולון, מכבי נס ציונה, מועדון רחובות, נווה אילן יבנה, נאות שזר יבנה, קנטרי כפר בילו. טלפון משרד ראשי: 1-700-507-505 שעות פעילות המשרד- ימים א-ה בשעות 15.00-19.00.

 

הכירו את נבחרת המאמנים

דני ביאלר – מנהל בית הספר לטניס

יליד 1958. החל לשחק טניס בגיל 11 לאחר שהגיע במקרה לשיעור של אחותו הגדולה. היה חלק מנבחרת הנוער ודורג במקום ה-5 בישראל עד גיל 18. החל לאמן בעת השירות הצבאי מתוך הנאה לאמן ולהדריך. ב-1980 הקים את ד.ב ביה"ס לטניס, שפעיל היום בשבעה מועדונים, מחולון ועד יבנה.

שחקני הטניס האהובים על דני הם ג'ון מקנרו וג'ימי קונורס כי הם היו מלאי אופי ויצרו עניין על המגרש. מלבד טניס דני נהנה לבשל, לצייר, להאזין למוזיקה ולכתוב ספרי ילדים.

אני מאמין: לכל חניך באשר הוא מגיע היחס הטוב ביותר ובמקצועיות הרבה ביותר כדי שיוכל למצות את יכולותיו ולרכוש תחביב ספורטיבי לכל החיים.

Dani3

 צוות נס ציונה

   

גל קיפר – מאמן ראשי

יליד 1989. החל לשחק טניס בגיל 13 לאחר עבר עשיר ותחרותי בטניס שולחן מתוך רצון למצוא אתגר חדש. תחילה התאמן גל במועדון קאנטרי ביל"ו, ולאחר תקופה קצרה עבר להתאמן בנבחרת בית הספר שהייתה אז בנס ציונה. בשנת 2005 עברה הנבחרת להתאמן במרכז וייסגל. לאחר שכל חייו היו לגל מאמנים שונים בענפים מגוונים, וכל אחד מהם נגע בו והשפיע על חייו הוא חש רצון להיות בעצמו בעמדה שתאפשר לו לגדל, לפתח ולהעשיר אנשים אחרים סביבו. בגיל 16 החל לעבוד כעוזר מדריך של דני ביאלר, ומ-2012 הוא מדריך במועדון נס ציונה, תחילה כמדריך מן המניין ובהמשך כמאמן ראשי שאחראי על צוות של מאמנים ועוזרים, וכיד ימינו של דני ממונה גם על חנות הטניס ועל הרכש ושותף בארגון פעילויות ביה"ס. השחקן האהוב על גל הוא פדרר, ומלבד טניס הוא נהנה מכל סוגי הספורט, בישול, בילוי עם המשפחה ומשחקי מחשב.

אני מאמין: ערכים, בית, מקצועיות – בסדר זה. ראשית להקנות למתאמנים הצעירים ערכים שמקבילים לטניס וליומיום, על המגרש או מחוצה לו. לאחר מכן לתת למתאמן תחושה של בית, שיש לו או לה מקום לחזור ולהיות בו כשצריך – גם בגיל מבוגר וגם שנים אחרי שהפסיקו לשחק. והיתר? לא אוותר ולא אתפשר עד שנגיע ליעד שלשמו התכנסנו: ללמוד ולשחק טניס. 

   

רומן קז'דן – מאמן

יליד 1984. החל לשחק טניס בגיל 7 באוקראינה לאחר שנחשף למשחק מצד הסובבים אותו. עד גיל 14 היה בעשירייה הראשונה באוקראינה. רומן עובד כמדריך משנת 2008, והוא שואף להביא את הידע והניסיון שצבר במשך השנים ולעזור לשחקנים אחרים להצליח ולהגיע להישגים. במשך השנים רומן הדריך במועדונים של ד.ב ביה"ס לטניס ברחובות, קאנטרי נופשונית בחולון, והיום הוא חלק מצוות נס ציונה.

השחקן האהוב על רומן הוא רוג'ר פדרר, וחוץ מטניס רומן נהנה לשחק כדורגל, כדורסל ופאדל טניס.

אני מאמין: כל מתאמן יכול להגיע לתוצאות טובות דרך השקעה ורצינות באימונים.

 

 

פבל צירולניקוב – מאמן

יליד 1993. התחיל לשחק טניס בגיל 8 במועדון הטניס נוף הגליל לאחר שנחשף למשחק ורצה ללמוד לשחק בעצמו. כשמלאו לו 18 החל לעבוד באותו מועדון כמדריך, והוא משתדל להעביר לחניכים את האהבה שלו למשחק ולתרום להם מניסיונו.

פבל הצטרף לצוות נס ציונה בתחילת 2021. שחקן הטניס האהוב על פבל הוא רוג'ר פדרר, שהיה בשיאו כשפבל החל לשחק טניס. מלבד טניס פבל נהנה לראות ולשחק כדורסל וכדורגל.

אני מאמין: כבוד, תשוקה, הנאה ותחרותיות.

Pavel

סתרי שרף – מאמן

 יליד 1984. התחיל לשחק טניס בגיל 9 במרכז הטניס בחיפה בעקבות משפחתו, שמשוגעת על ספורט. להדרכת טניס הגיע מתוך אהבה לספורט ולהדרכה. סתרי הצטרף לצוות נס ציונה בתחילת 2021. שחקן הטניס הפעיל האהוב על סתרי הוא דומיניק טים, כי הוא תמיד מנסה ללכת על החבטה המנצחת. מלבד טניס סתרי הוא חובב של גלישה ותכנות.

אני מאמין: לתת בסיס כך שהשחקן יוכל להביא את עצמו לידי ביטוי באופן מלא על המגרש.

 Sitry

 צוות רחובות

 

 

דורון מסטשי – מאמן ראשי

יליד 1986. במקור, דורון בן ה-11 רצה בכלל להירשם לטניס שולחן. כשהגיע למתנ"ס גילה שטעה במקום וכי לא מתקיים שם חוג טניס שולחן אלא טניס. אז הוא נרשם לחוג טניס. בגיל 15 עשה קורס מדריכי עזר והחל להדריך, וכשהיה בן 17 ידע שבזה ירצה לעסוק בבגרותו. בד.ב ביה"ס לטניס דורון מדריך מ-2009 – תחילה עבד יומיים במועדון נס ציונה ויומיים ברחובות, ובשנתיים האחרונות עבר למועדון רחובות באופן בלעדי וקיבל על עצמו את תפקיד המאמן הראשי.

השחקן האהוב על דורון הוא אנדרה אגאסי, ומלבד טניס הוא נהנה לבשל, לשחות ולטייל.

אני מאמין: לחנך לכבוד הדדי בתוך המגרש ומחוצה לו, וללמוד בצורה מהנה.

 

 

אורן רזניק – מאמן

יליד 1994. התחיל לשחק טניס בגיל 5 במרכז הטניס באשקלון. אורן הצטרף לחוג הטניס כי הוריו דרשו ממנו להשתתף בחוג ספורט כלשהו, ובהמשך התאהב במשחק, המשיך לשחק ודורג ראשון בארץ בדירוג הישראלי עד גיל 18.

להדרכה הגיע מתוך אהבה למקצוע, ולפני שהגיע ב-2021 למועדון רחובות הדריך במועדון טניס בקריית גת.

כשאורן לא עובד הוא נהנה ללמוד תורה ולבלות עם אשתו.

אני מאמין: השקעה של 100 אחוז, התמדה ועקביות, ריכוז במטרות וחיוביות מבטיחות התקדמות.

 

oran

צוות יבנה נווה אילן

   

יונתן ששון – מאמן ראשי

יליד 1988. עד כיתה ח' יונתן שיחק והתנסה בכל משחק כדור אפשרי. כשהיה בן 13 החליט להתמקצע במשחק אחד, ובחר בטניס. מגיל 14.5 עד 16.5 שיחק באופן תחרותי והיה בדירוג 20 הראשונים בישראל. להדרכה הוא פנה מתוך אהבת המקצוע והנאה מהדרכה, וגם מתחושת שליחות וראייה של הדרכת הטניס כדרך לעסוק בעבודה חינוכית משמעותית ומספקת.

יונתן עבד בד.ב ביה"ס לטניס כבר בשנת 2009 והדריך בגבעת ברנר. אחר כך בילה מספר שנים באוסטרליה והדריך במועדון מכבי בסידני, ולאחר שחזר לארץ הצטרף שוב לצוות המאמנים של בית הספר, והפעם קיבל על עצמו להקים מאפס את מועדון הטניס בשכונת נווה אילן ביבנה ולעמוד בראש צוות המאמנים.

השחקן האהוב על יונתן הוא רוג'ר פדרר, ומלבד טניס הוא נהנה לעסוק בנגרות ובגננות.

אני מאמין: משמעת עצמית, התמדה ועבודה קשה יביאו תוצאות.

Yonathan

איל עציון – מאמן

יליד 1998. איל לא רק מדריך בד.ב ביה"ס לטניס מגיל 15, הוא גם גדל בבית הספר כחניך. לשחק טניס איל התחיל בגיל 9 במועדון נס ציונה, והחיבור שלו למשחק היה מיידי. מהר מאוד הוא לא רק הגיע לאימונים, אלא הגיע עם פתיחת המועדון ונשאר עד הסגירה, סייע למדריך שלו גל קיפר וכך למד עוד על עולם הטניס וההדרכה. משם הייתה הדרך קצרה לקורס מדריכים ולעבודה בבית הספר שבו גדל. כשנפתח מועדון נווה אילן בשנת 2019 איל נבחר להדריך במקום החדש.

כשהוא לא עוסק בטניס איל לומד קרב מגע, שוחה, הולך לחדר כושר, עוזר עם ידי הזהב שלו בשיפוצים ותיקונים, ומפעם לפעם גם משחק במשחקי מחשב. השחקן האהוב עליו הוא רוג'ר פדרר, כי הוא גורם להכול להיראות קל כמו שכולנו היינו רוצים לשחק.

אני מאמין: אימון טוב צריך לכלול אחד או יותר מהמרכיבים הבאים: מהנה, מלמד, ספורטיבי. אם הכול ביחד – זכינו.

 

צוות יבנה נאות שז"ר

   

ארד קסוטו – מאמן ראשי

יליד 1996. התחיל לשחק טניס בגיל 11 אצל איציק פרמט ושיחק עד גיל 17 במסלול תחרותי. הטניס החל אצלו כתחביב והפך לחלק מהחיים. בגיל 17 החל להדריך בעקבות האהבה למשחק. ארד הדריך תחילה אצל איציק פרמט בגלי הדר, משם עבר לסביון, לשיכון המזרח בראשון לציון, ומשנת 2020, כשנפתח המועדון בנאות שז"ר, הוא חלק מד.ב ביה"ס לטניס.

השחקן האהוב על ארד הוא גאל מונפיס, בגלל האופי שלו ואופן ההסתכלות שלו על המשחק, ומלבד טניס הוא נהנה לשחק כדורגל ולקרוא.

אני מאמין: ראשית, להנחיל את האהבה למשחק, ובנוסף לחנך לדרך חיים שהיא מעל לניצחון ומעל להפסד.

 

 

נעמה לוי – מאמנת

ילידת 1999. גם נעמה התחילה את דרכה במועדון נס ציונה. היא הצטרפה לחוג בגיל 12, ובמשך שנותיה בחוג התאמנה אצל ארבעה מאמנים שונים ולמדה רבות מכל אחד מהם. בעקבות האהבה למשחק נעמה עברה בשנת 2021 קורס מדריכים, והיא שואפת להעביר הלאה לילדים את ההנאה מהטניס ולפתח את כל חניכי ביה"ס בשוויון מלא בין בנים ובנות, כך שבנות ירגישו בנוח לבוא ולשחק ולפתח את עצמן בדיוק כמו הבנים.

בנוסף לטניס, נעמה שיחקה כדורגל שנתיים בליגה לאומית בקבוצת מכבי יבנה.

     

סיימון בצ'ייב – מאמן בקאנטרי ביל"ו

יליד 1985. החל לשחק טניס בגיל 9 בעיר יקטרינבורג שברוסיה. עד אז סיימון שיחק כדורגל ואפילו היה קפטן הקבוצה, ואביו רצה לבדוק אם הילד מוכשר בעוד ספורט. ב-1996 עלה לישראל והמשיך להתאמן במרכז הספורט ברמלה. לקורס מדריכים סיימון הלך בהמלצת המאמנים שלו, והדריך לסירוגין משנת 2001 במרכז הספורט ברמלה.

בשנת 2019 התחיל סיימון להדריך בד.ב ביה"ס לטניס, ומ-2021 הוא מאמן במועדון קאנטרי ביל"ו. שחקני הטניס האהובים על סיימון הם פיט סאמפרס וסרינה ויליאמס כי הם וינרים נצחיים. מלבד טניס סיימון נהנה לשחק כדורגל, לצפות במשחקי כדורגל, והוא חובב של היסטוריה וקולנוע.

אני מאמין: הצלחה, הישגים והנאה הם הפירות של מאמץ ולמידה נכונה.

     

אולג כצמן – מאמן מרכז בגין חולון

יליד 1984. הוריו רשמו אותו לחוג הטניס בלטביה כשהיה בן 5, והוא התאהב במשחק. בשנת 2010, מתוך רצון להעביר את הידע לדור הבא, החל אולג להדריך טניס בקאנטרי גלי הדר, וב-2018 הצטרף לצוות ד.ב ביה"ס לטניס והחל להדריך במרכז בגין בחולון.

שחקן הטניס האהוב על אולג הוא ג'ים קורייר, וכשהוא לא עסוק בעבודתו עם נוער בסיכון וכמדריך טניס הוא נהנה לשחק כדורגל ובמשחקי קופסה.

אני מאמין: הילד צריך להגיע לאימון מאושר, כשכל היום הוא חיכה לו.

oleg
     

ירדן בסט – מאמנת קאנטרי בריזה חולון

ילידת 1993. התחילה לשחק טניס בגיל 6 ברמת אליהו, והתאהבה במשחק. בשנת 2012 החלה לעבוד כמדריכה במועדון שבו שיחקה כילדה כי "לראות ילדים מצליחים וגדלים לתוך הטניס, אין כיף גדול מזה". בשנת 2021 הגיעה בעקבות חברתה נעמה לוי לד.ב ביה"ס לטניס והחלה להדריך בקאנטרי בריזה לאחר שהיה סגור במשך שנה שלמה בשל הקורונה.

השחקן האהוב על ירדן הוא רוג'ר פדרר, השחקן הגדול בכל הזמנים, ומלבד טניס היא אוהבת לשחק כדורגל, והיא חובבת של בעלי חיים – בעיקר כלבים.

אני מאמין: תיהנה – תצליח!

 

 

ראיון עם דני ביאלר ע"י עמותת מאמני הטניס בישראל פברואר 2021